logo
01

Šablóny
na pílenie

Problém: S reťazovou pílou je možné napíliť veľké trámy jednoducho a pohodlne, avšak s menšou presnosťou a bezpečnosťou.

Riešenie: Čepeľ reťazovej píly je zavesená jednoduchým spôsobom na šablóne, a tak môžete píliť veľmi presne a bezpečne pozdĺž vodiacej lišty. Červený laserový lúč vyznačuje presné miesto pílenia po boku, ako aj nad trámom.

Výhody produktu

01 Mobilný nástroj do dielne, alebo na stavenisko.

Dá sa jednoducho zložiť a je ľahké ho uskladniť.

02 Široká škála rezov

Model SF400: horizontálny rezný uhol +-75°, vertikálny rezný uhol +-75°. Pri 90° pílení, max. šírka trámu je 400 mm a maximálna výška trámu je 600 mm. Na vyžiadanie je možné zabezpečiť aj väčšiu škálu rezov.

03 Obdĺžnikový alebo okrúhly priečny rez drevom

Môže byť použitý na obdĺžnikové (štandardné), alebo okrúhle priečne rezy drevom dodatočné.

04 Elektrické alebo benzínové reťazové píly

Môžete používať elektrické alebo benzínové reťazové píly.

05 Laserový lúč pre presnú pozíciu pílenia

Červená laserový lúč má uhol 90°, a tak je veľmi dobre viditeľný z boku trámu, ako aj nad ním. Pozícia laseru je pohyblivá tak, aby bolo možné naprojektovať laserový lúč na požadovanú stranu trámu.

06 Voliteľný smer pílenia

Reťazová píla môže byť zavesená buď z ľavej, alebo z pravej strany trámu. Takto sa zabezpečí optimálne pílenie. V tomto prípade bude výsledný povrch bez otrepov.

07 Bezpečné narábanie

Narábanie s týmto nástrojom je obzvlášť bezpečné vďaka štiepiacemu klinu a bezpečnostnému krytu (šablóna na pílenie značky Lignatool je jediným systémom na pílenie reťazovými pílami, ktorý má štiepiaci klin a bezpečnostný kryt).

08 Možno dokonca používať aj bez šablóny na pílenie

Ak potrebujete od seba oddeliť hrubé trámy, reťazová píla môže byť použitá so štiepiacim klinom a ochranným krytom aj bez šablóny na pílenie.

09 Čapová rezačka

Môžu byť použité aj rôzne voliteľné doplnky ako čapová rezačka, či dlabačka.

10 Dlabačka

Nástroj môže byť využitý aj ako dlabačka z čelnej strany trámu, pričom šírka dlabu bude závisieť od šírky konkrétne použitej frézy.

Cenník produktov v pdf

otvoriť cenník

Nakupujte na eshope

Pozri eshop